Çocuklar İçin İngilizce Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erken yaşta dil eğitimi çocukların eğitimleri için en önemli konulardan biri. Özellikle 2 yaş ile ergenlik çağına kadar olan süreçte beyin hala gelişim sürecini sürdürdüğü için eğitimi alınan yabancı diller daha hızlı ve daha kolay bir şekilde öğrenilebilir. Yani çocuklar ne kadar erken yaşta ikinci bir dil öğrenmeye başlarsa o kadar güzel ve akıcı konuşabilir. Peki çocuklar için online İngilizce eğitiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Özellikle çocuklar için online İngilizce kursu seçerken ne gibi detaylara dikkat edilmelidir? İşte detaylar...

Çocuklara Yönelik İngilizce Eğitiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuğunuzun ( yaşı ne olursa olsun ) İngilizce eğitimi almasını istiyorsanız öncelikle onun psikolojisinin bu duruma uygun olduğuna emin olun. Çocuğunuza zorla bir şey yaptırmak onun dil eğitiminden soğumasına sebep olabilir. Bu yüzden sizin istediğiniz kadar çocuğunuzun da İngilizce öğrenmek istediğinden ya da buna hazır olduğundan emin olun.

İkinci dikkat etmeniz gereken şeyse eğitimin çocuğun sosyal hayatı kısıtlanmadan yapılmasını sağlamak olmalı. Çocuk İngilizce öğrenirken de sosyal yaşamına devam edebilir hatta ikisini bir arada da yapabilir. Örneğin Zozuq olarak çocukların İngilizce eğitimlerinde masallardan, çeşitli oyunlardan ve çizgi film gibi keyifli kaynaklardan destek alarak çocukların eğlenmesini eğlenirken de öğrenmesini sağlıyoruz. Yaptığı mesleği seven, çocuk psikolojisinden ve onların dilinden anlayan eğitmenlerimiz ile birlikte çocukların da derse dahil olduğu, birlikte keyifli bir şekilde dil pratiklerinin gerçekleştiği etkili ve öğretici dersler ile eğitim vermeyi hedefliyoruz.

Özellikle online İngilizce kursları sayesinde kendi ortamından hatta odasından bile ayrılmak zorunda kalmadan, çocukların güven içinde İngilizce eğitimi almaları onların kendilerini daha rahat hissederek derslerinden daha çok keyif almalarını sağlar. Zozuq ile İngilizce derslerinde çocuğunuzun ya da ailenizin saatlerine uygun bir şekilde ders programınızı hazırlayabilir, kalan zamanınızda çocuğunuzla birlikte kaliteli zaman geçirebilirsiniz. 

Zozuq'ta çocuklar için hazırladığımız özel ders programları sayesinde çocuklarınızın İngilizceyi erken yaşta rahatça konuşabilmelerini hedefliyoruz. Ders programlarımız, derslerimizde kullandığımız teknikler ya da diğer detaylar ile bilgi almak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.