Çocuklar İspanyolcayı En Kolay Nasıl Öğrenir?

İngilizce çocuklar için yabancı dil eğitiminde ilk tercih edilen dillerin başında geliyor. Hemen hemen herkes yeni bir yabancı dil deyince İngilizceye yöneliyor ancak günümüzde artık farklı diller de İngilizce kadar önem taşımakta. Özellikle İspanyolca artık neredeyse İngilizce kadar önem taşıyan diller arasında. Geleceğin dilleri arasında yer alan İspanyolca sayesinde çocuğunuzun eğitim ve akademik hayatına çok önemli bir katkı sağlayabilirsiniz. Peki çocuğunuz İspanyolcayı en kolay nasıl öğrenir? Çocuklar için İspanyolca öğrenmenin püf noktaları nelerdir? İşte detaylar.

Çocuklar için İspanyolca Öğrenmenin Püf Noktaları

1 . Dili Sevmesini Sağlayın

Çocukların algısı son derece açıktır ancak bununla birlikte oldukça da hareketlidir. Eğer ona sevmediği ya da sıkıldığı bir işi yaptırmaya zorlarsanız o işten kısa sürede vazgeçeceğini bilmeniz gerekir. Yabancı dil eğitimi de bu şekildedir. Eğer çocuğunuzu İspanyolcadan soğutursanız bu dili öğrenmesini bekleyemezsiniz. Bu yüzden ilk olarak ona İspanyolcayı sevdirmelisiniz. Israrcı olmamak, keyifli bir ortam ve eğitim programı ile derslerini sürdürmesini sağlamak yapabileceğiniz ilk şeyler arasında geliyor.

2 . Seviyesine Uygun Bir Program ile Başlayın

Çocuk ya da yetişkin olsun kimse bir anda yeni bir dil öğrenemez. Kendi seviyesine uygun İspanyolca eğitimi alması çocuğunuzun bu dili daha kısa sürede öğrenmesini kolaylaştırır. Örnek olarak süre kavramı bu süreçte çok önemlidir. Ders programınızı yaparken çocuğunuzun yaşını göz önünde bulundurmalı, dersler dikkat süresine uygun hazırlanmalıdır.

2 yaş: minimum 30 saniye, maksimum 2 dakika
3 yaş: minimum 3 dakika – maksimum 10 dakika
4 yaş: minimum 5 dakika – maksimum 15 dakika
5 yaş: minimum 6 dakika- maksimum 15 dakika
6 yaş: minimum 10 dakika – maksimum 30 dakika

3 . İçeriğe Önem Verin

Son olarak derslerin içeriği de çok önemlidir. Eğer çocuğun keyif alacağı, eğlenirken öğreneceği bir program yerine katı bir ders programı sunarsanız muhtemelen verim alamazsınız. İçeriği onun ilgi ve ihtiyaçlarına hitap edecek şekilde ayarlamalı, mutlaka çizgi film, şarkı, oyun, masal gibi yöntemlerden yararlanmalısınız.

Zozuq çocuklar için İspanyolca kursu programlarımızda çocuklarınıza en uygun ve en etkili eğitim programını sunmayı hedefliyoruz. Kendi evinde, odasında kendi güvenilir ve konforlu alanında alacağı İspanyolca eğitimleri sayesinde çocuğunuz kısa sürede etkili bir şekilde İspanyolcayı öğrenebilir. Zozuq kurslarını inceleyerek siz de programınıza uyacak şekilde aboneliğinizi planlayabilirsiniz.