Çocuklara Evden İngilizce Nasıl Öğretilir?

Çocuğunuza erken yaşta İngilizce öğretip hem gelişimine destek olmak hem de okul hayatında daha başarılı olmasına yardımcı olmak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Korkmanıza gerek yok çünkü birçok aile de sizinle aynı durumda. Öncelikle çocuğunuza evde İngilizce öğretebilmek için sizin de İngilizce bilmenize gerek olmadığını bilmenizi isteriz. Kendiniz İngilizce bilmiyor olsanız bile çocuğunuza evde rahatça İngilizce öğretebilmek mümkün. Peki nasıl mı olacak? Çocuklar için İngilizce öğretmenin püf noktaları neler? Gelin birlikte inceleyelim.

Çocuklara Evde İngilizce Öğretmenin Püf Noktaları

1 . Temelden Başlayın

Bir anda kitap defter açıp gramer kuralları ile çocuğunuza İngilizce öğretmeye kalkışmanız onun zorlanmasına yol açabilir. Her işte olduğu gibi yabancı dil konusunda da işe temelden, küçük adımlarla başlayın. Örneğin ona ilk olarak sayıları, renkleri öğretin. Evin içindeki nesnelerin, hayvanların ya da oyuncakların İngilizce isimlerini öğretin. Ardından ''Teşekkür ederim.'' , '' Günaydın.'', ''Lütfen.'', '' Özür dilerim.'', ''İyi Geceler.'', ''Afiyet olsun.'' gibi küçük kalıplara geçerek onunla gün içerisinde kısa İngilizce konuşmalar gerçekleştirin.

2 . İngilizce Şarkılardan Yardım Alın

Çocuklar için evde İngilizce öğrenmenin en keyifli yollarından biri İngilizce şarkılar. Şarkı dinlerken çocuğunuz hem eğlenebilir hem de bir yandan İngilizce yeni kelimeler öğrenerek telaffuza hakim olabilir. Ayrıca bir süre sonra ezberleyip kendisi de söylemeye başlayacağı için kısa süre içerisinde şarkılarla birlikte İngilizce dil pratiğini geliştirebilir.

3 . Çizgi Film İzleyin

Keyifli, izlerken sıkılmayacağı İngilizce çizgi film ve animasyonlar izletmek, çocuğunuzun evde kolayca İngilizce öğrenebilmesi için uygulamanız gereken adımlarda bir diğeri. İngilizce çizgi film ve animasyon seçerken kısa ve kolay takip edilecek versiyonlar tercih etmeye özen gösterirseniz çocuğunuz hem izlerken eğlenecek hem de İngilizce hakimiyetini güçlendirecektir.

4 . Online Dil Kursundan Yararlanın

Çocuğunuz belki sizinle yeterli verimi gösteremiyor olabilir ama bilgisayar başında, onun dilinden anlayan bir öğretmen ile İngilizce eğitiminde hızlıca yol katedecektir. Eğer çocuğunuza evde İngilizce öğretebilmek için yeterli kaynak ve zamanınız yoksa Zozuq çocuklar için online İngilizce kursu hizmetinden destek alabilirsiniz. Çocukları anlayan, tecrübeli öğretmenlerimiz ile çocuklarınıza evinizin konforunda İngilizce eğitimi vermek istiyorsanız vakit kaybetmeden bizlerle iletişime geçmenizi öneriyoruz.