Çocuklara İngilizce Nasıl Öğretilir?

Çocuklara verilen erken yaşta dil eğitiminin genellikle çok başarılı sonuçlara yol açtığını biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalar erken yaşta dil eğitimi alan çocukların o dili çok daha kolay ve hızlı öğrendiği yönünde. Zihinsel gelişimi de destekleyen ve bununla birlikte çocukların kişisel gelişimlerine de önemli bir fayda sunan çocuklar için online dil eğitimi programlarında en çok tercih edilen yabancı dil ise İngilizce. Çocuk yaşta alınan İngilizce eğitimleri sayesinde çocuğunuz dünyanın en yaygın konuşulan dili olan İngilizceye kolayca adapte olabilir ve onu kısa sürede öğrenebilir. Peki bu nasıl mümkün olacak? Çocuklara İngilizce nasıl öğretilir? 

Çocuklar İngilizceyi Nasıl Öğrenir? 

İngilizce dil eğitimi ne kadar erken başlarsa o kadar faydalıdır. Örneğin kimi ebeveynler o - 3 yaş arasındaki bebeklerine gün içinde sık sık İngilizce şarkılar ve ninniler dinleterek İngilizcenin bebeğin kulağına yerleşmesine imkan tanır. Bu yöntem çocuklara daha bebeklik döneminde İngilizceyi hafızalarına kaydetmelerine yardımcı olur. İlerleyen zamanlarda yani çocuk dış dünyayı algılamaya başladığında ev içerisinde sık sık İngilizce sohbetler yapmak çocuğun dil etkinliğinin gelişmesine yardımcı olur. Konuşma yetisi kazanan çocuk ile yapılan kısa İngilizce diyalog ve sohbetler çocuğun dili öğrenmesinde oldukça etkilidir. 

Zozuq Çocuklar için İngilizce Programı 

Zozuq eğitmenleri olarak İngilizce alt yapısı olsun ya da olmasın çocuğunuzun İngilizce eğitimini en iyi şekilde alabilmesi için birçok farklı yöntemden yararlanıyoruz. Özellikle çocuğuna İngilizce öğretmek için vakti ya da bilgisi olmayan aileler için harika bir seçenek olan online İngilizce derslerimizde çocuğunuzun çizgi film, oyun, masal, şarkı, eğitici video gibi farklı yöntemlerden yararlanmasını sağlıyor, bu sayede onun eğlenirken bir yandan da İngilizce öğrenmesini hedefliyoruz. 

Görsellerle pekiştirerek çocukların ilgisini canlı tutmayı planladığımız derslerimizde çocukların dilinden anlayan tecrübeli eğitmenlerimizle çocuğunuza ev ortamında İngilizce eğitimi imkanı sunuyoruz. Ders programını önceden belirleme kolaylığı gibi bir çok avantajı olan Zozuq 'tan alacağınız çocuklar için İngilizce kursu programları sayesinde çocuğunuz küçük yaşta İngilizceye hakim olacak, öğretmenleri ile yapacağı kısa konuşmalar sayesinde dil pratiğini daha da pekiştirip, İngilizce seviyesini rahatlıkla ilerletebilecek.