Erasmus Sınavı Nasıl Kazanılır?

Erasmus programına katılarak yurt dışına gitmek günümüzde hemen hemen tüm öğrencilerin hayali. Avrupa'da öğrenim görme ya da staj yapma imkanı sağlayan Erasmus programına katılabilmek için tek ön koşul ise Erasmus sınavına girerek bu sınavdan yeterli puanı alabilmek. Peki Erasmus sınavı nasıl kazanılır? Bu sınavı kazanabilmek için neler yapılması gereklidir? İşte detaylar.

Erasmus Sınavını Kazanmak için Yapılması Gerekenler

1 . Writing Pratiği Yapın

Essay yazmak Erasmus sınavının temellerinden biridir. Writing bölümünün vazgeçilmez bir parçası olan essay yazımında tıpkı bir makale yazar gibi çalışmalı, okunaklı etkili ve anlaşılır cümlelerle ilerlemelisiniz. Giriş, gelişme ve sonuç gibi bölümlere uygun bir şekilde ilerlemeniz gereken essay yazımında sınava girmeden yapacağınız pratikler sınav esnasında da çok işinize yarayacaktır. 

2 . Konuşma Pratiği Yapın

Gelelim Erasmus sınavının bir diğer demirbaşına. Speaking birçok insan için korku dolu bir bölümdür ancak yine basit düşünerek, bol pratik ve az heyecan ile bu işin de üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Speaking bölümünden kolayca geçebilmeniz için yapmanız gerekenler yine çok basit. Sınava hazırlık sürecinde dil pratiğinizi geliştirmek, kendinizi ifade edebileceğiniz basit kelimelere ve kelime kalıplarına hakim olmak ve Zozuq online ingilizce ve dil kursu ile speaking konusunda kendinizi geliştirmek! 

3 . Listening Pratiği Yapın

Writing ve speaking pratiği yaptıktan sonra geriye yine önemli aşamalardan biri olan listening kalıyor. Listening eğer kulak alışkanlığınız yoksa ve pratik yapmamışsanız zorlanacağınız bir bölüm. Sınav heyecanı ile bir sınıf ortamında gelen ses kaydındaki kelimeleri anlamaya çalışmak korku yaratabilir ancak listening bölümünün sınavın en az puan veren bölümü olduğunu düşünerek rahatlamak ve ses kaydını dinlemeden önce sorulara göz gezdirerek ön çalışma yapmak ses kaydını daha rahat anlamanızı sağlar. Bunun dışında yine sınav öncesi zamanınızı listening pratiği yaparak geçirmek yabancı dizi, film, şarkı, podcast gibi kaynaklarla bol bol pratik yapmak dinlediklerinizi daha kolay anlamanıza yardımcı olur. 

Erasmus sınavını kolayca kazanmak ve hayaliniz olan Avrupa ülkesine vakit kaybetmeden gitmek istiyorsanız Zozuq yabancı dil kursları ile Erasmus sınavına hazırlanabilir, yukarıdaki püf noktalarını eğitmenleriniz ile pratik ederek kendinizi geliştirebilirsiniz!