İngilizce CV Hazırlamak için İpuçları

Hayalini kurduğunuz işi kapmak için özgeçmişinizi İngilizce hazırlamanız gerekiyor ancak işe nereden başlayacağınızı ve nasıl ilerlemeniz gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Zozuq ile aldığınız online İngilizce öğrenme kurslarında aslında kısa sürede ve farkında olmadan kendinizi CV hazırlayacak seviyede bulacaksınız ancak bu yazımızda sizlerle İngilizce CV hazırlamanın bazı ipuçlarını paylaşmak istiyoruz. Yazımızın devamını inceleyerek hayalinizdeki işe başlayabilmek için doğru İngilizce CV'yi hazırlayabilirsiniz. 

İngilizce CV Nasıl Hazırlanır?

İlk olarak CV'nizin en azından 1 sayfayı tam olarak dolduracağından emin olun. Eğer hazırlayabiliyorsanız 2 sayfa uzunluğunda da yazabilirsiniz ancak eğer 1 sayfa hazırlayacaksanız sayfanın kolay okunabilir ve bölüm bölüm ayrılmış olarak hazırlanmasına dikkat edin.

Her bir deneyiminiz, tecrübeniz için kısa açıklamalar yazın. Açıklamaları maddeler halinde yazmanız okunabilirlik açısından çok daha iyi olacaktır. Tecrübelerinizi yalnızca iş tecrübeleriniz olarak düşünmeyin stajlar, gönüllülük projeleri, aldığınız eğitimler, katıldığınız kulüp ve etkinlikler de deneyimlerinizi kapsadığı için mutlaka bu tip deneyimlerinizi de CV'nize ekleyin.

İngilizce CV hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kullandığınız zamanlara (tenselere) dikkat etmek olmalı. Şu an yaptığınız işler ile geçmiş zamanda yaptığınız işlerde aynı tense'i kullanma hatasına düşmeyin. Bunun dışında İngilizce yazım hatalarınıza da mutlaka dikkat edin. Kendi diliniz ile İngilizce dilindeki yazım kuralları farklılık gösterecektir. CV'nizi tamamladıktan sonra Word’ün kontrol özelliğinden veya Grammarly gibi bir basit İngilizce yazım hatalarını düzeltme uygulamasından faydalanarak İngilizce yazım hatalarınızı kontrol edebilirsiniz. 

İngilizce CV de aslında anadilinizde hazırladığınız CV ile aynı özellikleri kapsar. Belirli kurallara ve ipuçlarına dikkat ettiğinizde doğru İngilizce CV'ye ulaşabilirsiniz. ''İngilizce CV hazırlamak sorun değil, asıl mülakatlarda problem yaşıyorum.'' diyorsanız da sizleri Zozuq ile online İngilizce kursu eğitimlerimize davet ediyoruz. Alanında uzman eğitmenlerimiz sayesinde, evinizden ayrılmanıza bile gerek kalmadan hızlı ve etkili bir şekilde İngilizce iş mülakatlarınıza hazırlanabilir, CV ve mülakatlar konusunda İngilizce seviyenizi yükseltebilirsiniz. 

İngilizce konusunda kendinizi profesyonel ellere bırakmak istiyorsanız sizleri de Zozuq ile İngilizce eğitimi programlarına bekliyoruz!