İngilizce Gramer Geliştirme Yöntemleri

İngilizce öğrenmeye karar veren herkesin yaşadığı sorunların başında gramer geliştirme gelir. İngilizce öğrenmenin zor ancak bir o kadar da önemli kısımlarından biri olan gramer yani dil bilgisi kurallarına hakim olmak için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Ancak klasik yöntemlerin bir çoğu gramer geliştirme konusunda yetersiz kalacaktır. Yazımızın devamında online İngilizce öğrenmek isteyenler için gramer geliştirme yöntemlerinden bazılarını derledik. Tavsiyelerimizi uygulayarak kolayca gramerinizi geliştirebilirsiniz.

Gramer Geliştirme Yöntemleri

1 . Programınızı Gramer Ağırlıklı Hazırlayın

Eğer önceliğiniz gramerinizi geliştirmekse ders programınızı gramer ağırlıklı hazırlayabilirsiniz. Online dil eğitimleri bu konuda sizlere önemli bir avantaj sağlar. İstediğiniz an eğitmeniniz ile kendi ders programınızı kendi seviyenize uygun hazırlayabilir ve içeriğin ağırlığına da kendiniz karar verebilirsiniz. Bu noktada yapmanız gereken tek şey ise eğitmeniniz ile online İngilizce eğitim programınızı hazırlarken gramer gelişim süreciniz için en doğru yöntem ve ders içeriğini belirlemek olacak. 

2 . Pekiştirme Dersleri Yapın

Grameri sadece derslerinizle sınırlı kalarak öğrenmeye çalışırsanız başarı oranınız istediğiniz hızda ilerlemeyebilir. Bu yüzden ana dersleriniz sırasında notlar tutarak bu notları ders sonrası pratikleriniz ile pekiştirmelisiniz. Örneğin bir konuyu öğrendikten sonra bir sonraki dersinizde hemen yeni bir konuya geçmeye çalışmadan bunun yerine öğrendiğiniz dersi pekiştirmek için yeni bir ders yapmak o konuyu daha kalıcı öğrenmenizi sağlar. Yani Past Simple öğrendiğiniz bir dersten bir sonraki dersinizde yeni bir konuya geçmek yerine Past Simple için pekiştirme dersi yapabilirsiniz. 

3 . Yeni Kelimeler Öğrenin

Yeni kelimeler öğrenmek gramer geliştirmenin en etkili yollarından biridir. Kendiniz için her gün öğrenmek üzere bir kelime sayısı belirleyin. Örneğin her gün kelime dağarcığınıza mutlaka yeni 5 kelime katın. Bu kelimeleri ister kendiniz bulabilir isterseniz de eğitmeninizden rica edebilirsiniz. Bu kelimeleri günlük hayatınıza bir şekilde adapte ederek cümle içlerinde kullanın, post-it kağıtlarda hazırlanmış notlar şeklinde odanızın ya da evinizin bir köşesine asın. Yeni kelimeler öğrenmek gramerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz etkili yöntemlerden biri olacak bununla birlikte İngilizce kelime dağarcığınızı da ciddi anlamda geliştirecek.