İspanyolca Öğrenmeye Nereden Başlamalı?

İspanyolca öğrenmek istiyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Öncelikle bunun gayet doğal bir süreç olduğunu bilmelisiniz. Eğer daha önce başka bir yabancı dil öğrenmediyseniz ve yabancı dil serüveninize İspanyolca ile başlıyorsanız size bazı önerilerimiz olacak. Yazımızın devamını okuyarak siz de online İspanyolca öğrenme sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. 

İspanyolcayı Nasıl Öğrenebilirim?

1 . Bir Bebek Gibi Her Şeye Sıfırdan Başlayın

Kendinizi bu aşamada bir bebek gibi hayal edin. Yepyeni bir dünyaya açılıyor, yepyeni bir kültürün parçası oluyorsunuz. Gördüğünüz, okuduğunuz, dinlediğiniz her şey size yabancı. Bunun en güzel avantajlarından biri ise yeni bir şeyi öğrenmeye en açık yaş grubu olması. Bebeklerin öğrenme hızının bu denli yüksek olmasının sebeplerinden ilki hata yapmaktan korkmamak. Eğer hata yapmaktan korkmadan sadece yeniliklere ve gelişime açık bir şekilde eğitiminize devam ederseniz bir bebek hızında İspanyolca öğrenebilirsiniz. 

2 . Kelime Ezberi 

Günlük kelime ezberi hem grameriniz için hem de öğrenim hızınız için son derece gerekli bir yöntem. Konuşma ve yazma konusunda da sizi ilerletecek olan kelime ezberi hem dildeki kelime dağarcığınızı geliştirmeniz hem İspanyolcayı konuşanları, yazanları daha iyi anlamanıza yardımcı olur hem de kendinizi daha iyi ifade etmenize. Bunun için her gün kendinize bir kota koyarak o sayıda kelime ezberi yapmaya çalışabilirsiniz. 

3 . Dizi ve Filmler

İspanyolca öğrenirken kendinizi tamamen İspanyolcaya maruz bırakmanız uygulayabileceğiniz en etkili yöntemlerden biri. İzlediğiniz dizi ve filmleri İspanyolca dublaj ya da alt yazı ile izleyebilir bunun dışında gün içinde İspanyolca podcastler, İspanyolca şarkılar dinleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

4 . Online İspanyolca Kursuna Katılma

Online İspanyolca kursu sayesinde evinizden ayrılmanıza bile gerek kalmadan kolayca İspanyolca öğrenebilirsiniz. Online İspanyolca kurslarının en önemli faydası size kendi konfor alanınızda kendi istediğiniz saat ve günlerde eğitim alma imkanı sunması.  Bunun dışında online İspanyolca kursları sayesinde dil pratiğinizi çok daha rahat geliştirebilirsiniz. Size özel eğitmenleriniz ile gün içinde yapacağınız İspanyolca diyaloglar hem konuşurken yaptığınız hataları düzeltmenize yardımcı olacak hem de İspanyolca konuşma hızınızı artıracak.