Neden İspanyolca Öğrenemiyorum?

İspanyolca son yılların en çok öğrenilen yabancı dillerinden biri. İspanyolcanın artık neredeyse her yerde kullanılıyor olması hem diplomatik hem de eğitim anlamında tercih edilen dillerden biri olması onun popülerliğini daha da artırıyor. Ancak İspanyolca öğrenirken birçok yabancı dil eğitiminde olduğu gibi birtakım sorunlar ile karşılaşmak mümkün. Özellikle yeni başlayanlar kendilerine '' Neden İspanyolca Öğrenemiyorum?'' sorusunu soruyor olabilir. Peki İspanyolca öğrenirken yapılan hatalar nelerdir? Neden online İspanyolca öğrenmek konusunda güçlük çekersiniz? Birlikte bakalım.

İspanyolca Öğrenirken Yapılan Hatalar

1 . Hatalı Başlangıç 

Birçok insan yeni bir dil eğitimine başlarken hatalı bir başlangıç yaptığı için daha yolun başında umutsuzluğa düşerek dersi yarıda bırakma yoluna gidebilir. Örneğin ezber sistemi bu konudaki en yaygın örneklerden biridir. Konuşarak öğrenmek yerine ezberleyerek öğrenmek sistemi ile başlayan bir İspanyolca eğitimi son derece sağlıksız bir sistemdir. 

2 . Hata Yapmaktan Korkmak

Eğer İspanyolca öğrenmek istiyor ancak hata yapmaktan çok korkuyorsanız şimdiden başarısız olacağınızı söylemek çok da yanlış olmayacaktır. Hata yapma korkusu size yalnızca hataları getirir. Bu korku ile mücadele edip onu ortadan kaldırmalı ve İspanyolca serüveninize korkusuz, özgüvenli bir şekilde devam etmelisiniz. Unutmayın kimse ilk derslerinde yeni bir dil öğrenmez; öğrenmek zaman, sabır ve emek gerektiren bir iştir. 

3 . Öğrenmek için Yurt Dışına Çıkmak Gerektiğini Düşünmek

Yeni bir dili öğrenmek için illa ki yurt dışına çıkmak, farklı bir ülkede dil eğitimi almak şart değildir. Günümüzde eğitim sistemleri o kadar gelişmiş bir durumda ki artık evinizden hatta odanızdan ayrılmanıza bile gerek kalmadan İspanyolca eğitimi alabilirsiniz. Gramerden konuşma pratiklerinize kadar hemen her konuda destek alabileceğiniz online İspanyolca kursu eğitimleri sayesinde yurt dışına gitmenize gerek kalmaz, kendi konfor alanınızda kısa sürede anadiliniz gibi İspanyolca öğrenebilirsiniz.

4 . Sabırsızlık Yapmak

Evet İspanyolcayı kısa sürede öğrenebilmek mümkün ancak bu süre beklediğiniz kısalıkta olmayabilir. Bunu belirlemek tabii ki sizin elinizde ama yine de her yeni eğitimde olduğu gibi İspanyolca eğitiminde de zamana ve sabra ihtiyacınız vardır. Vaktinizi doğru değerlendirip, doğru pratik ve yöntemler ile İspanyolca öğrenme sürecinizi kısaltabilirsiniz ama ilk derslerden İspanyolcayı öğrenemeyeceğiniz gerçeğini de bir kenara not etmelisiniz.