Neden İspanyolca Öğrenmeliyim?

İspanyolca, İngilizce'den sonra en yaygın olarak tercih edilen yabancı dillerden biri. Özellikle eğitim ve turizm sektöründe iş arayanların ya da bu sektörlerde çalışanların bilmesi gerektiğini düşündüğümüz İspanyolca, geleceğin en parlak yabancı dilleri arasında. Bu yazımızda sizlere İspanyolca öğrenmenin size ne gibi avantajlar sağlayacağını, İspanyolca bilmenin yaşamınıza katacağı getirileri sıraladık. 

Neden İspanyolca?

1 . Yaygın Kullanılır

İspanyolca'nın dünyada en çok konuşulan ikinci dil olduğunu biliyor muydunuz? İspanyolca, Mandarin Çince’sinden sonra en çok konuşulan ikinci ana dil. Tüm dünya üzerinde yaklaşık 500 milyon kişi İspanyolca'yı anadili olarak kullanıyor. Mandarin Çince’sinden sonra en çok konuşulan ikinci ana dil olan İspanyolca ayrıca İngilizce'den sonra en çok öğrenme talebi olan dildir. 21 ülkenin resmi dili olan İspanyolca; Meksika, İspanya, Kolombiya, Arjantin, Peru, Venezuela, Şili, Küba, Ekvador, Guatemala,  Bolivya, Kosta Rica, Honduras, Nikaragua, Panama, Paraguay, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Uruguay ve Ekvator Ginesi gibi ülkelerde konuşulur. Yani İspanyolca öğrenmek size bu ülkelerde çalışma şansı vereceği gibi, bu ülkelere yapacağınız seyahatlerde de iletişim avantajı sağlar.

2 . Öğrenmesi Kolaydır

Gramer yapısı anlaşılır olduğundan öğrenmesi de kolay bir dil olan İspanyolca'nın Latin alfabesinden oluşması da Batı dillerini kullanan kişilerin bu dili çok daha kolay bir şekilde öğrenebilmesiniz sağlar. İspanyolca'nın kolay öğrenilebilir olması diğer Latin dillerini de daha kolay öğrenebilmenizin kapısını açar. Çünkü İspanyolca öğrendikten sonra İtalyanca, Fransızca, Portekizce gibi Latince'den gelen dilleri öğrenmek oldukça kolaylaşır. 

3 . Cv'niz için Harika Bir Artıdır

İspanyolca bilmek hele bir de İngilizce'nin yanı sıra biliyorsanız, size birçok farklı iş fırsatının da kapılarını aralamış olur. Güzel sanatlar, gazetecilik, diplomasi, bilişim teknolojisi, seyahat ve turizm endüstrisi, moda, spor yayıncılığı, öğretmenlik İspanyolca ile kariyer yapabileceğiniz mesleklerden yalnızca birkaçı. Günümüz global şirketlerinde İspanyolca bilmek size her zaman bir avantaj sağlayacaktır.
Geleceğin en parlak dili olarak görülen İspanyolca'yı öğrenmek size birçok alanda önemli avantajlar sağlayarak hem kendi sektörünüzde bir statü kazandırır, hem yeni bir kültüre hakim olmanızı sağlar hem de CV’niz için harika bir gelişim fırsatıdır. Eğer siz de İspanyolca öğrenmek istiyorsanız vakit kaybetmeden Zozuq online İspanyolca kursuna kaydolabilirsiniz.