Öğrenmesi En Kolay Diller

Yabancı bir dil öğrenmek denince herkes bu işin zor ve güçlük gerektiren bir iş olduğunu düşünebilir. Ancak aslında online yabancı dil öğrenmek de birçok iş gibi sadece üzerinde biraz emek harcanması gereken işlerdendir ve sabırlı olunduğunda kolayca öğrenilebilir. Özellikle bazı dilleri öğrenmesi daha basit ve kolaydır ve bu dilleri öğrendikten sonra farklı dillere geçiş de kolaylaşır. Bu yazımızda sizlere öğrenmesi en kolay dillerden en popüler olanlarını listeleyeceğiz. Keyifli okumalar!

Öğrenmesi Kolay Diller

1 . İngilizce 

Listemizin ilk sırasını tabii ki İngilizce alıyor. Dünyanın en çok konuşulan dili olan İngilizce'yi öğrenmeye karar verdiyseniz şanslısınız çünkü bu dili pratik yapma şansınız tüm dillerden daha fazla. Bununla birlikte İngilizce yapı olarak basit, kelimeleri kısa ve öğrenmesi zevkli bir dildir. Kelimelerin cinsiyetleri yoktur ve fiiller sadece üçüncü şahsa göre değişir.

2 . İspanyolca

İspanyolca görünürde öğrenmesi zor bir dil gibi dursa da aslında tam tersi bir dildir. İspanyolca'da Latin ve Arap dilinin etkileri görülür bu yüzden bu gruplardaki dillerden biri anadili olan bir kişi İspanyolca'yı daha rahat öğrenebilir. Bunun dışında İspanyolca yazıldığı gibi okunur, diğer Latin dillerinde görülen düzensiz yapı İspanyolca'da daha azdır. 

3 . İtalyanca

Dünya üzerinde 25 farklı ülkede kullanılan ve ortalama 70 ila 125 milyon insan tarafından konuşulduğu düşünülen İtalyanca listemizin 3. yabancı dili. İtalyanca, anadili Latin dillerinden biri olan kişiler için kolay öğrenilebilir bir dildir çünkü diğer Latin dilleriyle aynı gramere sahiptir. Ama bunun yanı sıra Fransızca ve İspanyolcadan daha az kelime içerir. Alfabesi 21 harften oluşur ve  ‘j, k, w, x, y’ harfleri yer almaz.

4 . Portekizce 

200 milyondan fazla kişinin anadili olan Portekizce İspanyolca ile çok benzer bir yapıya sahiptir. Bu yüzden eğer İspanyolca biliyorsanız Portekizce öğrenmeniz oldukça basittir. Portekizce sözcüklerin büyük bir çoğunluğu İspanyolca ile aynıdır sadece ufak nüanslara dikkat etmek yeterlidir. 

5 . İsveççe

İngilizce'ye ya da Almanca'ya hakim olan bir kişinin kolayca öğrenebileceği dillerden biri olan İsveççe listemizin son dili. Hint-Avrupa dil grubunun Kuzey Cermen dil ailesine bağlı olan İsveççe gramer kuralları bakımından öğrenmesi kolay bir dildir. Eğer İngilizce ya da Almanca dillerinden birine hakimseniz İsveççeyi de rahatlıkla öğrenebilirsiniz.