Pandemide Öğrenci Kabul Eden Ülkeler

Covid-19'un hayatımıza girmesi ile birlikte hepimiz yaşantımızda değişiklikler yapmaya başladık. Özellikle sosyal hayatımızda önemli tavizler verdiğimiz bu süreçte eğitim hayatımız da ciddi anlamda sekteye uğradı. Online eğitimlerin başlaması ile birlikte biraz olsun canlanan eğitim sektöründe biz de Zozuq ailesi olarak elimizden geleni yapmaya ve öğrencilerimize bu süreci en iyi şekilde değerlendirebilmeleri için online dil eğitimi vermeye devam ediyoruz. Ancak online eğitimler ne kadar kolay ve rahat ulaşılabilir bir eğitim türü olsa da yurt dışına çıkarak eğitim almak bu dönemde bir o kadar zor. Pandemi sonrası birçok ülke çeşitli kısıtlamalara giderek eğitim görmek isteyen öğrencilere kapılarını kapadı. Gelin bugünkü yazımızda hangi ülke pandemide öğrenci kabul ediyor detaylı bir şekilde inceleyelim.

Hangi Ülkeler Pandemide Öğrenci Kabul Ediyor?

1 . Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri turist vizesine kapalı olsa da dil eğitimi almak ya da lisans  - yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin vizelerine açık. Ülkeye girişlerde Şikago ve Boston hariç 14 gün zorunlu karantina uygulaması bulunmuyor ancak Boston için uçuştan önceki 72 saat içerisinde alınmış PCR testi zorunluluğu bulunuyor.

2 . İngiltere

Yurt dışı dil eğitimi için en çok tercih edilen bir diğer ülke olan İngilitere de yabancı dil öğrenmek isteyen öğrencilere esnek davranan ülkeler arasında. Ülkeye girişlerde birçok ülkede olduğu gibi 14 günlük karantina uygulaması ise zorunlu tutuluyor. 

3 . Kanada 

PCR testi zorunluluğu bulunmayan Kanada'da ülkeye giriş yapan her öğrencinin 14 gün karantinada bulunması zorunlu. Vize başvurularının açıklanması ise yaklaşık 5 ay sürüyor.

4 . İrlanda

Dil okulları için vize başvurularını kabul etmeyen İrlanda sadece akademik eğitim alacak lisans veya yüksek lisans öğrencilerini kabul ediyor. İrlanda'da eğitime gelen öğrenciler için PCR testi zorunluluğu uygulamıyor ancak ülkeye giriş yapan tüm öğrencilerin 14 gün karantinada kalması zorunlu. 

5 . Malta

Malta sadece yeşil pasaport ve mevcut schengen vizesine sahip olan öğrencilere açık. 13 hafta ve üzeri dil eğitimi başvurularını kabul eden Malta'da okul kabul belgesi bulunmayan öğrenciler ülkeye kabul edilmiyor. 

Eğer pandemi sürecinde yurt dışında dil eğitimi almak istiyorsanız yukarıda yer alan ülkeleri değerlendirebilirsiniz. Ancak yurt dışına çıkamıyor ve evden kolay bir şekilde online dil öğrenmek istiyorsanız sizleri de Zozuq ailesine davet ediyoruz.