Sıfırdan İngilizce Öğrenmek

Kariyerinize katkı sağlaması için İngilizce öğrenmek istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. İngilizce konusunda hiç bilginiz olmayabilir ya da daha önce öğrendiklerinizi unutmuş olabilirsiniz. Sıfırdan İngilizce öğrenmek size zor bir süreç gibi görünebilir ancak size garanti veriyoruz doğru adımlar ile ilerlediğinizde kısa sürede siz de kolayca İngilizce öğrenebilirsiniz. 

Adım Adım Sıfırdan İngilizce 

1 . En Temelden Başlayın

Hiçbir bilginizin olmadığı bir dilde bir anda kelimeleri, cümle yapılarını öğrenemezsiniz. Bu yüzden ilk yapmanız gereken şey tıpkı okula yeni başlamış bir öğrenci gibi İngilizce harf ve okunuşlarını, sayıları ve okunuşlarını öğrenmeniz. 1,2,3… ve ABC’den başlamak size basit gibi görünebilir ama parçaları birleştirebilmeniz için mutlaka öğrenmeniz gereken bir temeldir.

2 . Temel Dilbilgisi Kurallarını Öğrenin

Her dilde olduğu gibi İngilizce'yi de konuşabilmek için dilin ses, biçim ve cümle yapılarını öğrenmeniz şart. Özne, yüklem ve nesnelerin nereye geleceğini, sıfatları, zarfları nasıl kullanacağınızı bilmeden doğru ve anlamlı cümleler kuramazsınız.

3 . Zamanları (Tensler ) Bilin

İngilizce'de geniş zaman (simple present tense), şimdiki zaman (present continuous tense), gelecek zaman (future tense), geçmiş zaman (simple past tens/past perfect tense) gibi zamanlar vardır. Bu zamanları doğru kullanabilmek hem karşınızdakinin sizi anlamasını sağlar hem de daha güçlü iletişim kurmanıza yardımcı olur. 

4 . Yazım Kuralları 

Hangi ekin nerede ve nasıl kullanılması gerektiği, kelimelerin doğru yazım şekilleri gibi yazım kuralları kendi dilinizde olduğu gibi İngilizce'de de önemli. Sık hata yapılan belirli kuralları bilerek İngilizce'yi daha verimli öğrenebilirsiniz.

Sıfırdan İngilizce'de Zozuq

Zozuq sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyen herkes için en ideal yerdir. Zozuq'tan alacağınız online İngilizce öğrenme kursları sayesinde konfor alanınızdan çıkmadan evinizde, iş yerinizde ya da bir kafede İngilizce derslerinize katılabilmeniz mümkün. Sizin belirlediğiniz saatlerde istediğiniz seviyeden başlayabileceğiniz derslerinizde, görüntülü konuşma pratikleri ile ana dilinizi öğrenir gibi İngilizceyi en doğal haliyle öğrenebilirsiniz. İngilizce öğrenmenin en iyi ve en kolay yolu Zozuq ile engelsizsiniz!