Sıfırdan İspanyolca Öğrenmek

Romen dillerinden biri olan İspanyolca, en çok konuşulan diller sıralamasında İngilizce, Çince ve Hintçe'den sonra dördündü sırada gelen bir dildir. 480 milyon kişinin ana dili olarak konuştuğu bilinen İspanyolca, Çince'den sonra ise en çok konuşulan ikinci ana dildir. Dünya üzerinde bu kadar çok kişinin konuştuğu İspanyolcayı bilmek, sıfırdan İspanyolca öğrenmek biraz gayret gösterildiğinde aslında sanılan aksine oldukça kolay. Özellikle online İspanyolca kursları sayesinde hem kısa sürede İspanyolcaya hakim olabilir hem de yeni bir dil öğrenerek yaşamınıza yepyeni bir yön verebilirsiniz.

İspanyolca Hakkında

İspanyolca öğrenmenin püf noktalarına geçmeden önce gelin İspanyolca hakkında birkaç bilgi edinelim. İspanya, Küba, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Şili, Ekvador, Guatemala, Ekvator Ginesi, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Uruguay ve Venezuela ülkelerinde resmi dil olarak kullanılan İspanyolca; Amerika'da ise 41 milyon kişi ile İngilizce'den sonra en çok konuşulan ikinci dildir. Yani İspanyolca bilmek size hem kariyer anlamında hem de kültürel anlamda oldukça önemli bir avantaj sağlar.

İspanyolca Öğrenmek

Aslında İspanyolca da tıpkı İngilizce gibi aynı püf noktaları ile kolayca öğrenilebilir. Örneğin bilinçsiz öğrenme metodunu kullanmak yeni bir dil öğrenme aşamasında kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Bunun için herhangi bir işi yaparken arka plana İspanyolca bir film ya da dizi açabilir, sık sık İspanyolca şarkılar dinleyerek zihninize otomatik olarak İspanyolca ses, aksan ve dil bilgisi kurallarını aktarabilirsiniz. Bu püf noktası öğrenme aşamanızı oldukça kolaylaştıracak etkili bir hamledir.

Dinlemenin yanı sıra bulduğunuz her fırsatta İspanyolca konuşmaya çalışmak da kısa süre içerisinde İspanyolca dil pratiğinizi geliştirmenize yardımcı olur. Evde, okulda ya da kendi kendinize sık sık İspanyolca konuşmalar yapmak, karşılaştığınız ya da tanıştığınız İspanyol turistler ile konuşmaya çalışmak, sosyal medya mecralarında İspanyolca chat yapmak İspanyolca dilini daha kısa sürede ve daha etkili öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. 

İspanyolca öğrenmenin en etkili bir diğer yolu ise online İspanyolca öğrenmektir. Online İspanyolca dil kursları sayesinde evde, bir parkta ya da kafede kısacası dilediğiniz her yerde, saat sınırlaması olmadan İspanyolca eğitiminizi sürdürebilirsiniz. Gelin siz de vakit kaybetmeden Zozuq online İspanyolca kurslarına yazılarak kısa sürede kolay ve etkili bir şekilde İspanyolca öğrenin!