Zozuq ile IELTS Sınavına Hazırlanın!

İngilizce dil seviyesi belirleme sınavı olan IELTS 1989 yılından bu yana kullanılan uluslararası alanda geçerliliğe sahip bir sınav sistemidir. Birçok ülkenin hem akademik hem de genel amaçlı olarak talep ettiği IELTS sınavı üniversite eğitimi, öğrenci değişim programları, yurt dışında staj veya yeni bir iş gibi fırsatları gibi farlı sebeplerden dolayı yapılabilir. Eğer siz de yurt dışında kariyer ya da eğitim düşünüyorsanız IELTS sınavına hazırlık kursu gibi online kurs kurslardan faydalanarak sınavınızda başarı gösterebilirsiniz.

IELTS Sınavına Hazırlanmanın Yolu Zozuq'ta

Birçok insan için eğitim ve kariyer yolculuğunun önünde bir engel olan IELTS sınavına hazırlanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Zozuq ile bu önemli süreci hem rahat hem de kolay bir şekilde geçirebilmeniz mümkün. Peki bu nasıl olacak? Gelin önce birlikte sınavın detaylarını inceleyelim.

IELTS Academic ve IELTS General Training olmak üzere iki kategoriye ayrılan sınavda Academic olan kısım eğitim amacı ile uygulanan kısımdır. General Training olan kısım ise genel amaçlı uygulanır. Her iki kategori de listening, speaking, writing ve reading olmak üzere temelde 4 aşamadan oluşur. Sorular sınav türüne göre farklı kalıp ve tarzlarda sorulabileceği için kişinin hangi sınav türüne hazırlandığı çalışma sürecini etkiler. 

Zozuq IELTS hazırlık kurslarında bu iki kategoriyi de içeren tüm aşamalar hakkında özel ders alabilirsiniz. Evinizden ayrılmanıza bile gerek kalmadan, kendi konfor alanınızda listening, speaking, writing ve reading becerilerinizi geliştirebilir ve sınava uygun bir program ile İngilizce pratiğinizi artırabilirsiniz. 

Alanında uzman eğitmenleriniz sayesinde eksik olduğunuz ya da daha fazla geliştirmeniz gereken alanları fark edebilir ve bu alanların üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Derslerinizi tek başınıza alabileceğiniz gibi sizin seviyenizdeki farklı öğrenciler ile bir arada olacak şekilde de alabilmeniz mümkün. 

IELTS sınav hazırlığında her bir bölüm için ayrı çalışma planı hazırlayarak ilerlemek oldukça önemidir. Bu noktada Zozuq sizlere harika bir eğitim imkanı sunar. Sınavın tüm aşamaları üzerinde sizin belirlediğiniz gün ve saatlerde eğitmenleriniz ile birlikte eğitim almak ve IELTS sınavını kolayca aşmak istiyorsanız sizleri de Zozuq'a bekliyoruz.z